מהו כאב

הגוף שלנו מתקשר איתנו. כאב או הפרעה בתפקוד הם הודעה מהגוף שלנו שמשהו לא תקין. נטילת תרופות לשיכוך כאב יפחיתו זמנית את הכאב המטריד ולא יטפלו בגורמים לכאב. טיפול יעיל לפתרון כאב או הפרעה כולל אבחון וטיפול בגורמים לכך.
 

למה כואב 

כאבים מופיעים לאחר תאונות, פציעות ספורט, עקב מחלות שונות או תפקוד לקוי בחיי יומיום.
הסיבות הנפוצות לכאב בעמוד-השדרה הם: יציבה לקויה, בלט/פריצת דיסק, שינויים ניווניים בעמוד השדרה או תאונות וגורמים נוספים.
גורמים פיזיים נפוצים לכאב בפרקים שונים בגוף הם: שינויים ניווניים, דלקת בגיד או הפרעה ברצועות.

גורמים אפשריים לכאבי-ברכיים הם: הפרעה במפרק הפיקה, ליקוי בתפקוד השרירים, שחיקת סחוס, קרע ברצועות צידיות, בצולבת, קרע במיניסקוס או כאב המקורן מהגב אל הברך. 
תפקוד לקוי בחיי היומיום, עומס יתר בתפקודי היומיום בעבודה, ישיבה ממושכת מול מחשב, ביצוע לקוי של פעילות גופנית - כל אלה וגורמים רבים נוספים הם קרקע פורייה להתפתחות כאב.

 

תופעות נלוות לכאב

כאב גורם להגבלות שונות בתפקודי היומיום:
אנשים עם כאב גב מדווחים על כאבים בבוקר, מתקשים בישיבה ממושכת, מתקשים למצוא תנוחת שינה.
אנשים עם כאב בברך או ירך יתלוננו על קושי בקימה מישיבה, עמידה ממושכת או עליית מדרגות. לאחרים הכאב יפריע בביצוע עבודות בית, פעילות-גופנית ועוד

 

הטיפול בכאב 

המפתח לפתרון כאב נמצא בבירור יסודי של הגורמים לכאב שלך והשפעותיו על גופך. אם החלטת לטפל בגורם לכאב, כדי לשפר את תפקודך, את צריכה תכנית, הדרך מתחילה במציאת המטפל/ת המתאים/ה לך אישית, מבין/ה את צרכייך ומספק/ת לך טיפול אישי ומקצועי, ממליצה לצפות בסרטון מעולה שמסביר "מהו כאב?"
 

טיפולי פיזיותרפיה 

כוללים טיפולים: ידניים, חשמליים, תרגילים: לגמישות, לשיפור התנועה ולחיזוק שרירים, התאמת סביבת העבודה וכלים נוספים למניעת כאב. הטיפול מותאם אישית בהתאם למקור הבעיה, מטרותייך ולאורח חייך.