נעים להכיר, אני אילנה שלאל,

אני פיזיותרפיסטית, בוגרת החוג לפיזיותרפיה באוניברסיטת ת"א. הכרתי לראשונה את מקצוע הפיזיותרפיה, כשליוותי את אחי לטיפולי-שיקום אחרי פציעה קשה. כנערה התרגשתי והתלהבתי מאוד מטיפול הפיזיותרפיסטית, שהביא בתהליך ממוקד לשינוי מהותי בתפקודו ובאיכות-חייו. 

אני מאמינה שהיכרות והקשבה לגוף שלך משפרים את התפקוד. כשהתפקוד בגוף משתבש מומלץ להתייעץ לבדוק מה הסיבה לכך, ולפנות לקבלת טיפול מגורם מקצועי המתמחה בנושא.

 
כל אישה,ילדה או מתבגרת המגיעה אליי לטיפול, בין אם בשל הפרעה אורתופדית או ברצפת-האגן - היא חידה אישית שעליי לפתור - יש תופעות שונות בגוף שלך שמטרידות אותך, אני לומדת להכיר את התופעות בגופך, אני יודעת לקשר ביניהן, להביא להקלה בתופעות ולשיפור איכות החיים. זו חידה שיש בה קשר אנושי בשילוב יכולת לעזור - זה בדיוק מה שאני אוהבת לעשות. מעבר לטיפול עצמו, אני מציידת את המטופלות שלי בכלים, הרגלים ותרגילים פשוטים המשתלבים בחיי היומיום ומשפרים את תוצאות הטיפול ואיכות החיים.

​את ניסיוני המקצועי צברתי בעבודתי, למעלה משלושים שנה, במספר מוסדות ציבור: בבית החולים רמב"ם, בקופת-חולים מכבי, בבית האבות הספרדי בו ניהלתי את שירות הפיזיותרפיה וכעצמאית בביה"ח הצבאי בחיפה. 

 

בשעות הפנאי אני מתעלת את אצבעותיי הירוקות לטיפוח סחלבים וגידול צמחים.

לימודים והשתלמויות:

  • בוגרת פיזיותרפיה B.P.T, אוניברסיטת תל-אביב 1985. בעלת רישיון פיזיותרפיסטית מטעם משרד הבריאות

  • תואר שני במדעי הרפואה MSc, בתחום אורתופדיה, טכניון 1993. במחקרי עסקתי בכאבי ברכיים

  • מתמחה בטכניקות לטיפול בכאב ממקור אורתופדי, כגון מייטלנד

  • בוגרת קורס שיקום רצפת אגן, אוניבריטת תל-אביב 2000, אני בין הפיזיותרפיסטיות הראשונות בארץ בתחום

  • בוגרת קורס מיניות, אוניברסיטת תל-אביב 2010, מתמקדת בטיפול בכאב ביחסי מין בנשים 

  • קורס רצפת-אגן לילדים