top of page
  • אילנה שלאל

אני רוצה לדבר אתך על הבריאות שלך


לבריאות הגדרות שונות. ההגדרה המיוחסת לרמב”ם: בולם רוגזו יפחית אוכלו ויגביר תנועתו. לפי הרמב"ם שלושה תחומים משפיעים ישירות על בריאותנו:

מצב-הרוח והנפש, התזונה והפעילות גופנית, המלצותיו:

1. בולם רוגזו – עצרו רגע לפני שאתם מתעצבנים, קחו נשימה עמוקה ובלמו את הכעס. איך ואיפה רוכשים בלמים יעילים? איך נרגעים? אחת הדרכים היעילות שאני ממליצה למטופליי היא לימוד ותרגול טכניקות המכניסות אותנו למיקוד עצמי, ומביאות אתן רוגע ושלווה. טכניקות כמו נשימות עמוקות, מדיטציה או מיינדפולנס. תרגלו באמצעות סרטונים או הצטרפו לקבוצה. ממליצה לכם להתנסות ולבחור בדרך המתאימה לכם. בנוסף שלבו בשגרת היומיום פעילויות מהנות ומרגיעות כמו שמיעת מוסיקה, בילוי עם חברים, עיסוק בתחביבים, פעילות גופנית סדירה והתנדבות.


2. יפחית אוכלו – הפחיתו את כמות האוכל ביומיום. וכן, בחגים ובאירועים אפשר קצת לחרוג. אני ממליצה להשתמש בצלחות בינוניות ולא גדולות. להשתדל לא לקחת סבב שני. להעדיף תזונה ים-תיכונית מקומית. הכירו את קשת המזון החדשה

3. יגביר תנועתו – עסקו בפעילות גופנית באופן סדיר, בדגש על סדיר, זו ה-המלצה שתתרום רבות לשיפור איכות חייכם. היא מעיין הנעורים. יתרונותיה: מחזקת שרירים, מחטבת את הגוף, מונעת כאבים בפרקים, משפרת חילוף חומרים ופעילות מעיים, משפרת חשק-מיני ותפקוד קוגניטיבי, מסייעת לשינה טובה, מפחיתה דיכאון, מורידה רמות כולסטרול ויתר לחץ דם, משפרת לחות טבעית של העור. הפכו את הפעילות הגופנית לחלק מהטיפול השגרתי שלכם בעצמכם ובגופכם. מומלץ לעסוק בפעילות גופנית כחצי שעה ביום, חמישה ימים בשבוע.

אני ממליצה גם: א. לפתוח כל אימון בחימום ולסיים אותו בצינון באמצעות מתיחות. זה משחרר את המפרקים, מזרים דם, משפר גמישות ומונע פציעות. ב. שלבו אימונים אירוביים ואימוני כוח. אימון אירובי הנקרא גם אימון קרדיו-וסקולרי ובעברית אימון לב-ריאות, מטרתו לשרוף שומן. דוגמה לאימון אירובי: הליכה מהירה, מדרגות, שחיה, אופניים, טיולים, ספינינג וריקוד.

אימון כוח מחזק שרירים, מגן על מפרקים וגב לדוגמה: פילטיס, יוגה,TRX משקולות ורצועות. ג. שלבו באימונים גם תרגלי שיווי משקל וקואורדינציה. אנשים קצרים בזמן יכולים לבצע אימונים קצרים, עצימים ומשולבים למשך כעשר דקות.

עצות למי שאינם עוסקים בפעילות גופנית בשגרה: - אף פעם לא מאוחר להתחיל, מחקרים מצביעים על כך שבכל גיל בו תתחילו לשלב פעילות גופנית באופן סדיר, הדרך תביא אתה שינוי ושיפור באיכות חייכם ובבריאותכם. - בחרו בפעילות גופנית שאתם אוהבים והתמידו בה. התייעצו עם חברים, הצטרפו אליהם, בדקו מה יש סמוך לבית שלכם, תתנסו. - למתחילים לעסוק בפעילות גופנית בכוחות עצמם, התחילו לאט, והמשיכו בהדרגה להתקדם בסולם המאמצים. במידת הצורך שקלו לקבל הדרכה, ליווי ממאמן אישי או פנו לאימון במסגרת חדר כושר.

המלצה חמה לכולם: בכל פעילות גופנית שאתם עוסקים, תהיו קשובים לגוף שלכם ולהודעות שהוא שולח לכם תוך כדי הפעילות ואחריה. אם מתחיל לכאוב, הורידו הילוך או קצרו את משך האימון.

שתפו אותנו כאן איך אתם שומרים על הבריאות שלכם, אם יש לכם עצות או שאלות שתפו כאן, או פנו אליי אני כאן בשבילכם.
댓글


bottom of page